>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net

Mirë Se Vini n`RM >> KaLoNi MiRë Me Ne << Të Gjitha Në Një Vend
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Mbreteria e Rilindjes
Thu Dec 03, 2009 8:44 pm nga Ibish_sakica

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Wed Nov 18, 2009 11:42 pm nga ardianii

» My Websites
Wed Aug 05, 2009 4:22 pm nga Ultimate

» iPhone 3G S shitet paraprakisht në SHBA
Mon Jun 15, 2009 1:35 pm nga Abbi

» Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music
Mon Jun 15, 2009 1:34 pm nga Abbi

» Moza në lidhje me Arin?
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» West: Jam njeri që preki për toke
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» Ford është aktori më i paguar
Mon Jun 15, 2009 1:32 pm nga Abbi

» Newton do të ligjërojë në Afrikën e Jugut
Mon Jun 15, 2009 1:31 pm nga Abbi

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Instalo Joomla ne hostin tuaj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
RelaX
Antar/e i Sukseshem
Antar/e i Sukseshem
avatar

Numri i postimeve : 80
Join date : 19/11/2008
Age : 25
Location : Mitrovic

MesazhTitulli: Instalo Joomla ne hostin tuaj   Mon Dec 01, 2008 8:39 pm

e boj nji tuto te thjeshte se si me instalu Joomla ne hostin tuaj...

Per ta instaluar joomla duhet patjeter qe hosti te kete mysql
Fillim shkojm www.joomla.com e downloadojm scriptin
Pastaj e uploadojm kete script tek hosti jone ne index te ftp-se , pastaj shkom www.emri.com do te na hapet disa step per ta instaluar , rastin e pare shkojm next pastaj na kerkon te dhenat e mysql-se i shenojm ato te dhena, pastaj poashtu na kerkon [Username dhe Password] i plotesorjm keto 2-ja se si deshironi ju, [admin mail adress] - imellen e administratorit dhe [Site Name] - emrin qe deshirojme ta kete website i yni dhe fund e kemi instalu me sukses , poashtu mundemi edhe permes cpanelit klikojme joomla pastaj new install dhe vazhdojme si eshte cekur me lart...

Si me instalu Template ne Joomla:
Pasiqe kemi download ndonje template per joomla hyjm ne admincp qe e kemi krijuar pas instalimit shkojm Installers -Templates Site, klikojme [Browse] selektojme templaten qe kemi download pastaj klikojme [Upload File & Install ] klikojme Countinue dhe template eshte instaluar me sukses shkojm ne Template Menager e zgjedhim templaten qe deshirojme me lon.

Si me shti ndonje gjuhe te re ne Joomla
Kur ne kyqemi ne admincp , fillim shofim index page me disa opcione.
Pastaj shkojm [Installers] - [Languages] , klikojme browse gjejme filet e gjuhes qe kemi download dhe selektojme [ uploade File & Install ] dhe en fund klikojme Countinue edhe gjuhen e kemi instaluar me sukses.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.riniamitro.ch
 
Instalo Joomla ne hostin tuaj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» PËRSHËNDETJE, URIME dhe SUKSESE në JETËN TUAJ të LAVDISHME

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net :: RiniaMitro ToolBox :: Tutoriale-
Kërce tek: