>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net

Mirë Se Vini n`RM >> KaLoNi MiRë Me Ne << Të Gjitha Në Një Vend
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Mbreteria e Rilindjes
Thu Dec 03, 2009 8:44 pm nga Ibish_sakica

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Wed Nov 18, 2009 11:42 pm nga ardianii

» My Websites
Wed Aug 05, 2009 4:22 pm nga Ultimate

» iPhone 3G S shitet paraprakisht në SHBA
Mon Jun 15, 2009 1:35 pm nga Abbi

» Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music
Mon Jun 15, 2009 1:34 pm nga Abbi

» Moza në lidhje me Arin?
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» West: Jam njeri që preki për toke
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» Ford është aktori më i paguar
Mon Jun 15, 2009 1:32 pm nga Abbi

» Newton do të ligjërojë në Afrikën e Jugut
Mon Jun 15, 2009 1:31 pm nga Abbi

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Me ja vjedhur informacionet e 1 web-i

Shko poshtë 
AutoriMesazh
RelaX
Antar/e i Sukseshem
Antar/e i Sukseshem
avatar

Numri i postimeve : 80
Join date : 19/11/2008
Age : 25
Location : Mitrovic

MesazhTitulli: Me ja vjedhur informacionet e 1 web-i   Mon Dec 01, 2008 8:40 pm

Per fillim klikon start pastaj -RUN
ne RUN shkruani NSLOOKUP kliko OK
dhe ju hapet CMD dritarja
ne CMD se pari shkruani SERVER dhe webin cil doni ju psh Google.com dhe kliko ENTER.
pastaj SET TYPE=ANG dhe ENTER
pastaj RECAP dhe Enter
per fund IN -LS -D Google.com dhe enter dhe i merrni informacijonet ci ju duhen

PRA NE DRITAREN E CMD KUR TA HAPNI NGA RUN PO JU SPJEGOJ EDHE NJEHER CKA LYPET ME SHKRU NE CMD

server webin cilin doni psh google.com
set type=any
lets recap
in -ls -d dhe webi psh google.com
dhe me ne fund dua tju them qe me kyt stil nuk mundeni tja vidhni informacionet te gjitha website vjen pytja pse , pse webet shum te mdhej si google.com apo ndonji tjeter smund tha vidhni informaciojnet se e kajn DNS shum te shpejt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.riniamitro.ch
 
Me ja vjedhur informacionet e 1 web-i
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net :: RiniaMitro ToolBox :: Tutoriale-
Kërce tek: