>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net

Mirë Se Vini n`RM >> KaLoNi MiRë Me Ne << Të Gjitha Në Një Vend
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Mbreteria e Rilindjes
Thu Dec 03, 2009 8:44 pm nga Ibish_sakica

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Wed Nov 18, 2009 11:42 pm nga ardianii

» My Websites
Wed Aug 05, 2009 4:22 pm nga Ultimate

» iPhone 3G S shitet paraprakisht në SHBA
Mon Jun 15, 2009 1:35 pm nga Abbi

» Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music
Mon Jun 15, 2009 1:34 pm nga Abbi

» Moza në lidhje me Arin?
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» West: Jam njeri që preki për toke
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» Ford është aktori më i paguar
Mon Jun 15, 2009 1:32 pm nga Abbi

» Newton do të ligjërojë në Afrikën e Jugut
Mon Jun 15, 2009 1:31 pm nga Abbi

December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Nikon paralajmëron SLR me 24.5 megapiksela - 12-02-2008, 12:43 PM

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Abbi
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 229
Join date : 16/11/2008
Age : 26
Location : n`Mitro

MesazhTitulli: Nikon paralajmëron SLR me 24.5 megapiksela - 12-02-2008, 12:43 PM   Tue Dec 02, 2008 9:57 pm
Nikon D3x ofron dy herë më shumë megapiksela në krahasim me modelin e njohur dhe shumë të fuqishëm D3 i cili është një fotoaparat SLR profesional.
Nikon, pas shumë supozimeve, zyrtarisht ka paralajmëruar zyrtarisht ekzistimin dhe fillimin e shpejtë të shitjes së modelit D3x.

Bëhet fjalë për përditësimin e fotoaparatit digjital SLR të dedikuar për profesionistë.

Në D3x është integruar je çipi CMOS me rezolucion prej 24.5 megapiksela në formatin e plotë FX, derisa D3 ka çip CMOS me rezolucion prej 12 megapikselash në formatin FX.

Shumica e performansave të Nikonit D3x janë identike me ato të modelit D3, përvec bërjes së fotografive e cila është diç më e ulët.

Në formatin e plotë FX Nikon D3x mund të bëj pesë fotografi në sekond, derisa në formatin DX shtatë fotografi brenda sekondës.

Shitja e këtij modeli do të filloj në fund të muajit janar. Në tregun amerikan ai do të kushtojë 8.000 dollarë, derisa tek ne në Evropë do të mund të ishte edhe pak më shtrenjtë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Nikon paralajmëron SLR me 24.5 megapiksela - 12-02-2008, 12:43 PM
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net :: RiniaMitro ToolBox :: Shkencë & Teknologji-
Kërce tek: