>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net

Mirë Se Vini n`RM >> KaLoNi MiRë Me Ne << Të Gjitha Në Një Vend
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Mbreteria e Rilindjes
Thu Dec 03, 2009 8:44 pm nga Ibish_sakica

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Wed Nov 18, 2009 11:42 pm nga ardianii

» My Websites
Wed Aug 05, 2009 4:22 pm nga Ultimate

» iPhone 3G S shitet paraprakisht në SHBA
Mon Jun 15, 2009 1:35 pm nga Abbi

» Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music
Mon Jun 15, 2009 1:34 pm nga Abbi

» Moza në lidhje me Arin?
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» West: Jam njeri që preki për toke
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» Ford është aktori më i paguar
Mon Jun 15, 2009 1:32 pm nga Abbi

» Newton do të ligjërojë në Afrikën e Jugut
Mon Jun 15, 2009 1:31 pm nga Abbi

December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Hyundai-Kia prodhues i vitit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Abbi
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 229
Join date : 16/11/2008
Age : 26
Location : n`Mitro

MesazhTitulli: Hyundai-Kia prodhues i vitit   Tue Dec 02, 2008 9:59 pm

Revista më e vjetër britanike për automobilistikë, AutoCar, në Londër në takimin e tyre vjetor ka shpallur grupimin Hyundai-Kia si prodhuesin automobilistik të vitit. Kjo ngjarje e AutoCar bie në mesin e më prestigjiozeve në Evropë, sepse njëkohësisht ndanë edhe titullin e automjetit të vitit në Evropë.
Chas Hallett, kryeredaktor i AutoCar me rastin e dorëzimit të shpërblimit drejtorit të Hyundai-Kia për hulumtim dhe zhvillim, Nam-Yong Kim, ka thënë: “Kur grupimi Hyundai-Kia para disa vitesh filluan të flasin se dëshirojnë të janë në mesin e prodhuesve më të mëdhenj në botë si Toyota, General Motors, Ford e Audi-Volkswagen, shumë kanë qenë skeptik. Atëherë koreanët janë bërë shumë serioz. Kanë pranuar planin për prodhimin e automjeteve me dizajn evropian dhe ekspertë evropianë për të kënaqur blerësit evropianë. Kanë sfiduar Volkswagen Golfin dhe Ford Focusin, sepse kanë filluar të prodhojnë automjete, të cilat duken dhe prodhohen po aq mirë, e në të njëjtën kohë ofrojnë garanci më të gjatë“.

Grupimi Hyundai-Kia, është krijuar me bashkimin e dy kompanive në vitin 1998, në tregun lokal korean mban 80 për qind të pjesëmarrjes në treg, derisa këtë vit grupimi është bërë prodhuesi i pestë më i madh në botë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Hyundai-Kia prodhues i vitit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Palin, Personi i Vitit - Bush, Personi i Dekadës

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net :: RiniaMitro ToolBox :: Shkencë & Teknologji-
Kërce tek: