>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net

Mirë Se Vini n`RM >> KaLoNi MiRë Me Ne << Të Gjitha Në Një Vend
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Mbreteria e Rilindjes
Thu Dec 03, 2009 8:44 pm nga Ibish_sakica

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Wed Nov 18, 2009 11:42 pm nga ardianii

» My Websites
Wed Aug 05, 2009 4:22 pm nga Ultimate

» iPhone 3G S shitet paraprakisht në SHBA
Mon Jun 15, 2009 1:35 pm nga Abbi

» Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music
Mon Jun 15, 2009 1:34 pm nga Abbi

» Moza në lidhje me Arin?
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» West: Jam njeri që preki për toke
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» Ford është aktori më i paguar
Mon Jun 15, 2009 1:32 pm nga Abbi

» Newton do të ligjërojë në Afrikën e Jugut
Mon Jun 15, 2009 1:31 pm nga Abbi

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 SHBA: Moska të lejojë vëzhguesit në Oseti

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Abbi
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 229
Join date : 16/11/2008
Age : 26
Location : n`Mitro

MesazhTitulli: SHBA: Moska të lejojë vëzhguesit në Oseti   Sat Dec 06, 2008 9:59 amHelsinki-Ndihmës sekretar amerikan i Shtetit Daniel Fried deklaroi sot se Rusia nuk duhet ti pengojë më vëzhguesit ndërkombëtarë që nisen drejt krahinës separatiste gjeorgjiane të Osetisë së Jugut për të vlerësuar raportimet mbi abuzimet e të drejtave të njeriut. "Fatkeqësisht, për sa i përket vëzhguesve ndërkombëtarë që kanë hyrë në Osetinë e Jugut, asgjë nuk është deklaruar", u shpreh Fried në një konferencë për shtyp në Helsinki.

Vëzhguesit nuk kanë mundur të rikthehen në krahinën e mbështetur nga Moska, që nga momenti i konfliktit mes Rusisë dhe Gjeorgjisë gjatë muajit gusht dhe vëzhguesit për të drejtat e njeriut kanë deklaruar se në mungesë të tyre popullsia etnike gjeorgjiane po sulmohet nga separatistët.

"Nuk mund të largohen dhe të pengohen vëzhguesit ndërkombëtarë që të mos hyjnë në Osetinë e Jugut dhe Rusia ka obligimin meqë kontrollon këtë territor, që t'i lejojë vëzhguesit ndërkombëtarë të hyjnë në
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
SHBA: Moska të lejojë vëzhguesit në Oseti
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Historiku i përvjetorit të pavarësisë së ShBA-ve
» Dita e Pavarësisë së SHBA-së, sinonim i lirisë
» MOTI ARKTIK NË SHBA

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net :: .:. Diskutime .:. :: Lajmet nga Bota-
Kërce tek: