>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net

Mirë Se Vini n`RM >> KaLoNi MiRë Me Ne << Të Gjitha Në Një Vend
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Mbreteria e Rilindjes
Thu Dec 03, 2009 8:44 pm nga Ibish_sakica

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Wed Nov 18, 2009 11:42 pm nga ardianii

» My Websites
Wed Aug 05, 2009 4:22 pm nga Ultimate

» iPhone 3G S shitet paraprakisht në SHBA
Mon Jun 15, 2009 1:35 pm nga Abbi

» Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music
Mon Jun 15, 2009 1:34 pm nga Abbi

» Moza në lidhje me Arin?
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» West: Jam njeri që preki për toke
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» Ford është aktori më i paguar
Mon Jun 15, 2009 1:32 pm nga Abbi

» Newton do të ligjërojë në Afrikën e Jugut
Mon Jun 15, 2009 1:31 pm nga Abbi

November 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
CalendarCalendar
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Vesa Luma do të incizojë këngë të krijuar nga producentët e Gnarls Barkley-t

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LiRoS'
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 142
Join date : 16/11/2008
Age : 27
Location : n'Mitrovicë

MesazhTitulli: Vesa Luma do të incizojë këngë të krijuar nga producentët e Gnarls Barkley-t   Sat Dec 06, 2008 1:00 pm

Kënga më e re e këngëtares Vesa Luma do të realizohet në New York. Sipas gjitha gjasave, Vesa do të udhëtojë gjatë dhjetorit drejt SHBA-së për të incizuar në studio këngën e krijuar nga producentët e bendit të njohur Gnarls Barkley. Këtë e ka konfirmuar Vesa përmes telefonit për emisionin “Express Live”. “Gjithë këtë do ta marrë si një eksperiencë të mirë dhe nuk jam duke e bërë me pretendime të mëdha”, ka thënë Vesa duke shtuar se “këtë hap e kam marrë për të krijuar një këngë të mirë”. Krejt kjo ka nisur kur Vesa i ka bërë një kërkesë këtyre producentëve, të cilët kanë pranuar të krijojnë një këngë për të. Kjo këngë do të jetë më e kushtueshmja, të cilën Vesa e ka realizuar deri më tash. Duhet përmendur se Gnarls Barkley është një grup muzikor amerikan, e krijuar midis multi-instrumentistëve. Producentë janë Danger Mouse (Brian Burton) dhe reperi dhe vokalist Cee-Lo Green (Thomas Callaway). Hiti i tyre “Crazy”, pjesë e albumit St. Elsewhere, ka korrur një sukses të jashtëzakonshëm dhe ka arritur të shesë mbi 1.000.000 kopje të shitura. Danger Mouse ka qenë producent i një numri të konsiderueshëm artistësh hip-hopi. Gjithashtu, ka prodhuar albumin “Demon Days” të Gorillaz, i cili është vlerësuar me çmimin “Grammy”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://riniakh.lolforum.net
 
Vesa Luma do të incizojë këngë të krijuar nga producentët e Gnarls Barkley-t
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Esat Ruka:SKËNDER FRASHËRI, themeluesi i këngës së krijuar në Mat

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net :: .:. Diskutime .:. :: V.I.P & Stars-
Kërce tek: