>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net

Mirë Se Vini n`RM >> KaLoNi MiRë Me Ne << Të Gjitha Në Një Vend
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Mbreteria e Rilindjes
Thu Dec 03, 2009 8:44 pm nga Ibish_sakica

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Wed Nov 18, 2009 11:42 pm nga ardianii

» My Websites
Wed Aug 05, 2009 4:22 pm nga Ultimate

» iPhone 3G S shitet paraprakisht në SHBA
Mon Jun 15, 2009 1:35 pm nga Abbi

» Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music
Mon Jun 15, 2009 1:34 pm nga Abbi

» Moza në lidhje me Arin?
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» West: Jam njeri që preki për toke
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» Ford është aktori më i paguar
Mon Jun 15, 2009 1:32 pm nga Abbi

» Newton do të ligjërojë në Afrikën e Jugut
Mon Jun 15, 2009 1:31 pm nga Abbi

January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Arta Dobroshi nominohet për aktoren më të mirë evropiane, në Festivalin Evropian të Filmit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LiRoS'
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 142
Join date : 16/11/2008
Age : 27
Location : n'Mitrovicë

MesazhTitulli: Arta Dobroshi nominohet për aktoren më të mirë evropiane, në Festivalin Evropian të Filmit   Sat Dec 06, 2008 1:05 pm

Aktorja kosovare, Arta Dobroshi, për rolin e saj në filmin “Heshtja e Lornës”, të vëllezërve Dardenne është nominuar në kategorinë për aktoren më të mirë evropiane në edicionin e radhës të Festivalit Evropian të Filmit, që sivjet do të mbahet në Kopenhagë. Përkrah aktores kosovare, të nominuara për aktoren më të mirë evropiane janë aktoret: Hiam Abbass, Sally Hawkins, Belen Rueda, Ursula Werner dhe Kristian Scott Thomas. Nominimet për vitin 2008 në këtë festival përfshijnë edhe kategoritë për filmin më të mirë, regjinë më të mirë, skenarin më të mirë, aktorin dhe aktoren evropiane më të mirë si dhe disa çmime të tjera. Javë më parë aktorja Dobroshi, e njohur tashmë edhe në skenën ndërkombëtare të kinematografisë, ishte e pranishme në premierën e filmit “Heshtja e Lornës”, në Hampstead të Londrës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://riniakh.lolforum.net
 
Arta Dobroshi nominohet për aktoren më të mirë evropiane, në Festivalin Evropian të Filmit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net :: .:. Diskutime .:. :: V.I.P & Stars-
Kërce tek: