>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net

Mirë Se Vini n`RM >> KaLoNi MiRë Me Ne << Të Gjitha Në Një Vend
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Mbreteria e Rilindjes
Thu Dec 03, 2009 8:44 pm nga Ibish_sakica

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Wed Nov 18, 2009 11:42 pm nga ardianii

» My Websites
Wed Aug 05, 2009 4:22 pm nga Ultimate

» iPhone 3G S shitet paraprakisht në SHBA
Mon Jun 15, 2009 1:35 pm nga Abbi

» Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music
Mon Jun 15, 2009 1:34 pm nga Abbi

» Moza në lidhje me Arin?
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» West: Jam njeri që preki për toke
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» Ford është aktori më i paguar
Mon Jun 15, 2009 1:32 pm nga Abbi

» Newton do të ligjërojë në Afrikën e Jugut
Mon Jun 15, 2009 1:31 pm nga Abbi

December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Titulli: Henri: Shpëtova nga “makthi”!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Abbi
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 229
Join date : 16/11/2008
Age : 26
Location : n`Mitro

MesazhTitulli: Titulli: Henri: Shpëtova nga “makthi”!   Mon Jun 08, 2009 4:33 pm

Francezi: Suksesi në Ligën e Kampioneve ishte kthyer në një lloj fiksimi
Sulmuesi francez i Barcelonës, Tierri Henri, ka folur i qetë për herë të parë pas fitimit të Ligës së Kampionëve. Henri, i cili e humbi këtë trofe në vitin 2006 me Arsenalin, pikërisht kundër Barçës, ka pohuar se Liga e Kampionëve ishte trofeu i vetëm i madh që ai nuk kishte fituar. Henri i tha këto fjalë gazetës franceze “L’Equipe”: “Kam dashur ta fitoj prej kohësh dhe më në fund ia dola mbanë. Kam hequr një peshë të madhe nga shpina. Pesë minutat e fundit të ndeshjes ishin më të gjatat në jetën time. Kam shpëtuar nga një lloj makthi, fiksimi…” Henri më pas ka falënderuar trajnerin Pep Guardiola, duke thënë: “Ky sezon ishte i jashtëzakonshëm dhe Liga e Kampionëve ishte mbyllje perfekte e sezonit. Fituam gjithçka. Duhet të falënderoj Guardiolën, sepse ai më bindi të qëndroja”. Më në fund, Henri dha një shembull të rolit të tij si lider në skuadër, duke thënë: “Kur po fitonim Kupën e Botës dhe unë isha vetëm 20 vjeç, Marsel Dezaji më mori veçmas dhe më pyeti se a e kuptoja atë që po arrinim. Gjatë festimeve tona në Romë, unë ua thashë të njëjtën gjë Mark Muniesas dhe Bojanit”. Këtë sezon Henri ka shënuar 25 gola për skuadrën e Barcelonës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Titulli: Henri: Shpëtova nga “makthi”!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net :: .:. Diskutime .:. :: Sporti-
Kërce tek: