>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net

Mirë Se Vini n`RM >> KaLoNi MiRë Me Ne << Të Gjitha Në Një Vend
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Mbreteria e Rilindjes
Thu Dec 03, 2009 8:44 pm nga Ibish_sakica

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Wed Nov 18, 2009 11:42 pm nga ardianii

» My Websites
Wed Aug 05, 2009 4:22 pm nga Ultimate

» iPhone 3G S shitet paraprakisht në SHBA
Mon Jun 15, 2009 1:35 pm nga Abbi

» Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music
Mon Jun 15, 2009 1:34 pm nga Abbi

» Moza në lidhje me Arin?
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» West: Jam njeri që preki për toke
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» Ford është aktori më i paguar
Mon Jun 15, 2009 1:32 pm nga Abbi

» Newton do të ligjërojë në Afrikën e Jugut
Mon Jun 15, 2009 1:31 pm nga Abbi

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Kryeministri britanik Brown në vështirësi.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Abbi
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 229
Join date : 16/11/2008
Age : 25
Location : n`Mitro

MesazhTitulli: Kryeministri britanik Brown në vështirësi.   Mon Jun 08, 2009 5:47 pm

Kryeministri britanik Brown në vështirësi
Një zyrtar i lartë i qeverisë britanike e ka mbrojtur punën e bërë në qeverisjen e vendit nga ana e kryeministrit, Gordon Brown që po sfidohet nga brenda partisë së tij.
Lord Mandelson, që është ministri përgjegjës për Biznesin, tha se Brown do të ketë sukses si udhëheqës i Britanisë nëse i përmbahej vlerave, të cilat mbronte.

Disa ministra të partisë Laburiste në pushtet kanë dhënë dorëheqje, në atë që duket si sfidë ndaj udhëheqësisë së Brown, pas rënies së mbështetjes për laburistët në zgjedhjet e fundit lokale dhe përpara rezultatit të zgjedhjeve parlamentare.

Pas disa ditësh të jashtëzakonshme për politikën britanike, disa prej kritikëve të kryeministrit Gordon Brown dhe madje disa nga mbështetësit e tij, mund të jenë duke menduar se si ai vazhdon të jetë në krye të qeverisë.

Ai i mbijetoi një momenti shumë të rrezikshëm, pas një thirrjeje të drejtpërdrejtë për dorëheqje nga një ministër i kabinetit që dha dorëheqjen.

Një tjetër rrezik po afrohet. Jo vetëm që rezultati i zgjedhjeve evropiane mund të jetë më i keq se ai i zgjedhjeve lokale, por mund të ketë vend për një telash edhe më të madh, nëse partia nacionaliste britanike e ekstremit të djathtë, mund të shënojë përparim.

Kjo mund të rindezë rebelimin brenda radhëve të laburistëve.

Ditën e hënë është planifikuar një takim i deputetëve laburistë që mund të jetë një takim vital.

Për momentin, Gordon Brown duket se e ka bërë solid kabinetin përreth tij.

Por ndryshimet që ai bëri në kabinet deri tani, në vend që të rivendosnin autoritetin e tij, theksuan dobësinë e tij, pasi ai nuk mundi të hiqte ministrat që donte të lëvizte.

Opozita vazhdon thirrjet për zgjedhje të parakohshme.

Kampi Brown shpreson që nëse në ditët në vazhdim mund të negociohet, partia të pranojë se nuk do të ketë ndryshim, të bashkohet dhe me shpresën e një perspektive për rimëkëmbje ekonomike të vijë edhe rimëkëmbja elektorale
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Kryeministri britanik Brown në vështirësi.
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kryeministri Thaçi: Rugova është emër i krenarisë shqiptare

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net :: .:. Diskutime .:. :: Lajmet nga Bota-
Kërce tek: