>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net

Mirë Se Vini n`RM >> KaLoNi MiRë Me Ne << Të Gjitha Në Një Vend
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Mbreteria e Rilindjes
Thu Dec 03, 2009 8:44 pm nga Ibish_sakica

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Wed Nov 18, 2009 11:42 pm nga ardianii

» My Websites
Wed Aug 05, 2009 4:22 pm nga Ultimate

» iPhone 3G S shitet paraprakisht në SHBA
Mon Jun 15, 2009 1:35 pm nga Abbi

» Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music
Mon Jun 15, 2009 1:34 pm nga Abbi

» Moza në lidhje me Arin?
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» West: Jam njeri që preki për toke
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» Ford është aktori më i paguar
Mon Jun 15, 2009 1:32 pm nga Abbi

» Newton do të ligjërojë në Afrikën e Jugut
Mon Jun 15, 2009 1:31 pm nga Abbi

October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Arrin në 38 numri i fëmijëve të vdekur nga zjarri në Meksikë.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Abbi
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 229
Join date : 16/11/2008
Age : 25
Location : n`Mitro

MesazhTitulli: Arrin në 38 numri i fëmijëve të vdekur nga zjarri në Meksikë.   Mon Jun 08, 2009 5:48 pm

Arrin në 38 numri i fëmijëve të vdekur nga zjarri në Meksikë
Autoritetet meksikane thonë se numri i fëmijëve që humbën jetën si pasojë e zjarrit në një kopsht fëmijësh në shtetin Sonora është rritur në 38.
Zyrtarët thonë se të paktën 23 vetë janë në spital pas zjarrit që ra të premten vonë në Kopshtin ABC në qytetin verior Hermosijos. Disa nga ata që i shpëtuan vdekjes u dërguan në klinika mjekësore të Shteteve të Bashkuara. 15 fëmijë janë në gjendje kritike.

Zyrtarët thanë se shumë nga viktimat që vdiqën nga asfiksimi ishin nën moshën 5 vjeç.

Sipas autoriteteve, më shumë se 140 fëmijë ndodheshin në kopsht kur nisi zjarri. Dëshmitarët okularë thonë se flakët bllokuan daljen e vetme të ndërtesës dhe një prind hapi një të çarë në mur me kamionin e tij për të shpëtuar njerëzit brenda.

Shkaqet e zjarrit nuk dihen ende. Presidenti meksikan Felipe Kalderon i bëri thirrje Prokurorit të Përgjithshëm të hetojë shkaqet e zjarrit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Arrin në 38 numri i fëmijëve të vdekur nga zjarri në Meksikë.
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Urime për Ditëlindje!
» Skënder R. Hoxha: Poezia për fëmijë e Hasan Hasnait - tema e motive
» Mbi 1 mijë të vdekur nga tërmeti dhe tsunami në Japoni
» Hapja e Shkollës Shqipe në 2-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, në Staten Island, dritëz Mëmëdheu për fëmijët e Diasporës
» Sokol Demaku: Bisedë më Vera Kurti, mësuese e edukimit special më fëmijët...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net :: .:. Diskutime .:. :: Lajmet nga Bota-
Kërce tek: