>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net

Mirë Se Vini n`RM >> KaLoNi MiRë Me Ne << Të Gjitha Në Një Vend
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Mbreteria e Rilindjes
Thu Dec 03, 2009 8:44 pm nga Ibish_sakica

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Wed Nov 18, 2009 11:42 pm nga ardianii

» My Websites
Wed Aug 05, 2009 4:22 pm nga Ultimate

» iPhone 3G S shitet paraprakisht në SHBA
Mon Jun 15, 2009 1:35 pm nga Abbi

» Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music
Mon Jun 15, 2009 1:34 pm nga Abbi

» Moza në lidhje me Arin?
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» West: Jam njeri që preki për toke
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» Ford është aktori më i paguar
Mon Jun 15, 2009 1:32 pm nga Abbi

» Newton do të ligjërojë në Afrikën e Jugut
Mon Jun 15, 2009 1:31 pm nga Abbi

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Si Te Instalojm Fonts...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
edi
Moderatorë
Moderatorë
avatar

Numri i postimeve : 115
Join date : 09/06/2009

MesazhTitulli: Si Te Instalojm Fonts...   Tue Jun 09, 2009 11:58 pm

Ne Kete Tutorial Do Te Mesoni Si Te Instalojm Fonts...
1.Hyni Ne Kete Adress www.dafont.com Edhe Downlodoni Qfar Fonte Te Doni..
2. Dhe Kur Ti Downlodoni Fontet Nese E Keni Windows Xp Shkoni Kshtu:
Downlodoni Fontet Qitni Ne Desktop Dhe Extratoni Dhe Tani E Merni Vetem Kete Icon E Kapni Me Maus Dhe E Qitni Ktu: C:\WINDOWS\Fonts Dhe Tani I Keni Fotntet E Juaja Ne Windows Xp Per Msn Edhe Per Pc ......
3.Si Ti Instalojm Per Vista: I Merrni Fotntet I Extraktoni Dhe Klikoni Me Te Djathten E Mausit Ne Font Dhe Hyni Isntall....
4.Si Ti Isnatlojm Per Mac Os X: Klikoni Dy Her Ne Font Dhe Hyni Install Font
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.edi-hack.cinebb.com
 
Si Te Instalojm Fonts...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net :: RiniaMitro ToolBox :: Tutoriale-
Kërce tek: