>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net

Mirë Se Vini n`RM >> KaLoNi MiRë Me Ne << Të Gjitha Në Një Vend
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Mbreteria e Rilindjes
Thu Dec 03, 2009 8:44 pm nga Ibish_sakica

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Wed Nov 18, 2009 11:42 pm nga ardianii

» My Websites
Wed Aug 05, 2009 4:22 pm nga Ultimate

» iPhone 3G S shitet paraprakisht në SHBA
Mon Jun 15, 2009 1:35 pm nga Abbi

» Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music
Mon Jun 15, 2009 1:34 pm nga Abbi

» Moza në lidhje me Arin?
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» West: Jam njeri që preki për toke
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» Ford është aktori më i paguar
Mon Jun 15, 2009 1:32 pm nga Abbi

» Newton do të ligjërojë në Afrikën e Jugut
Mon Jun 15, 2009 1:31 pm nga Abbi

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 [Mësim] Filmat prej DVD ne CD 700MB!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Abbi
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 229
Join date : 16/11/2008
Age : 26
Location : n`Mitro

MesazhTitulli: [Mësim] Filmat prej DVD ne CD 700MB!   Sun Nov 30, 2008 1:10 am

Kjo eshte nje menyre per te kthyer filmat DVD ne Cd 700 Mb format Mp4
Pamja eshte shume e mire , madje nuk ka pothujse asnje ndryshim nga Dvd dhe filmi behet nga 4gb ne 700mb

Per kete ju duhet programi NeroRecorde i cili eshte ne nero 7 ose 8
Pasi instaloni nero 7 ose 8 shkoni ne


Cito :
Start => All Programs => Nero7 => Photo and Video => Nero Recorde

Klikoni aty dhe do ju hapet programi ku duhet te zgjidhni opsionin e katert "Recorde's Dvd and Videos to Nero Digital"

Me pas ju hapet nje dritare e re ne te cilen klikoni Import Files dhe zgjidhni vendin ku keni filmin dhe prisni derisa te mbushet
Siper butonit Next ju keni madhesine ne te cilen doni te nxirrni filmin. (Une ju rekomandoj 700 Mb sepse eshte pamja me e mire)
Pasi e zghidhni madhesine klikoni next dhe zgjidhni dosjen ku do hidhet filmi gjate ripimit.
Prisni me pas derisa procesi te mbaroje 100% dhe me pas filmi juaj do jete 700MB ne format MP4 me nje kualitetit si ai i Dvd-se!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
[Mësim] Filmat prej DVD ne CD 700MB!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si në përralla, qeni zbulon qypin me ar me vlerë prej 10 mln dollarë (FOTO)
» Agim Bacelli:Rrëfimi* Tregim
» Prej nga e ka prejardhjen emri “shqiptar”?
» Kënd prej politikanëve e sundon gruaja, kush e ka amvise e kush Miss? (Foto)
» Sa sheqer mund të konsumoj njeriu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net :: Sistemet Operative :: Microsoft Windows-
Kërce tek: