>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net

Mirë Se Vini n`RM >> KaLoNi MiRë Me Ne << Të Gjitha Në Një Vend
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Mbreteria e Rilindjes
Thu Dec 03, 2009 8:44 pm nga Ibish_sakica

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Wed Nov 18, 2009 11:42 pm nga ardianii

» My Websites
Wed Aug 05, 2009 4:22 pm nga Ultimate

» iPhone 3G S shitet paraprakisht në SHBA
Mon Jun 15, 2009 1:35 pm nga Abbi

» Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music
Mon Jun 15, 2009 1:34 pm nga Abbi

» Moza në lidhje me Arin?
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» West: Jam njeri që preki për toke
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» Ford është aktori më i paguar
Mon Jun 15, 2009 1:32 pm nga Abbi

» Newton do të ligjërojë në Afrikën e Jugut
Mon Jun 15, 2009 1:31 pm nga Abbi

November 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
CalendarCalendar
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Menyra tjtert si te hackim nje website

Shko poshtë 
AutoriMesazh
edi
Moderatorë
Moderatorë
avatar

Numri i postimeve : 115
Join date : 09/06/2009

MesazhTitulli: Menyra tjtert si te hackim nje website   Wed Jun 10, 2009 2:43 pm

Ja pra ktu nje tutose si me hack web

Se pari nese keni mundesi do te ju nevojtitet ni unix,nese nuk keni munedi qe ta keni uxin ateher bon edhe pa te Por gjithsesi ju nevojitet ni Wingat adres dhe nje Shell acount

wingate është adresa në të cilen

gjendet një program i vogël që i përngjan shum proxy-s. Egzistojnë shum wingate të konfiguruara dobët dhe kjo mund të shfrytzohet për të u arijt një lloj anonimiteti.Anonimitetin e mbini duke u lidhur përmes telnet klijentit.Më vonë ju spjegoj për këtë.

Shell Acount

Kjo është si një faktur në ndonjë kompjuter i cili shërben për të shfrytzuar at kompjuter me shërbimet e saja ,por me privilegje të caktuara.është e qart për Dhe do të keni nevojë për një port scanner.Ky asht pra nji programi që i shiqon portet e hapura në ndonjë kompjuter. Portet janë si dyer përmes të cilave lidhesh me ndonjë kompjuter dhe ia shfrytzon shërbimet.P.sh eshte i hapur porti 21 ne dim se pc ka ftp

Qka eshte Unix

Unixi është një sistem shum shfrytzues.Kjo do të thot se shum shfrtytzues mund të sherbehen me te njejtin sistem operativ. Egzistojnë servise që japin pa pages \"acount\" në sistemet e tyre.Njera nga këto është psh. http://www. luxadmin.org Kur e merni accountin ketu mund ta shfrytzoni unixin ,por normal nuk osht me full opsione dhe do të ju lejojnë diku reth 50 MB.Kjo ju mjafton.Pra hyni në luxadmin.org dhe e merni ni shell account. Ju ipet username dhe passwordi.Tani duhet të telnetoheni në at shell account që të mund ta shfrytzoni.Pra së pari telnet në wingate

Kur të telnetoheni ju ipet prompti për login.Aty shkruani username dhe passwordin e juaj.
Kur të logoheni keni hyrë nëj shell accountin e juaj.

-DISA UNIX KOMANDE THEMELORE-

E tani për të ditur se në cilin direktorium gjendeni shkruani këtë komandë: pwd .Për të parë se cilat file i keni në direktorium shkruani: ls -al
Për të mund me leviz nëpër direktoriume shfrytzoni këto komandë:
cd direktorium (me keëtë hyni në direktoriumin e duhur) ,cd .. (dilni nga direktoriumi).Për ta fshir ndonjë fil shfrytzoni këtë komandë:
rm file. Në rastë se dëshironi ti shlyeni të gjitha nga direktoriumi shkruani : rm *.*

GJETJA E INFORMACIONEVE MBI SITE

Qetu duhet me kuptu se ktu osht mas interesanti

-Po ju spjegoj dy mënyra: E para është të telnetoheni në server në rastë se e keni të hapur telnetportint 23.Aty shkruen se cili është sistemi operativ.
-Mënyra e dytë është http://netcraft.com/
Hyni në këtë sitebdhe klikoni në link në të cilin shkruen \"Whats that site running\" apo diqka të ngjajshme.
Hyni aty dhe shenoni sajtin që ju intereson.
Aty ju ipen shenimet mbi sajtin. Pastaj skanoni portet e hapura me programin port scanner.
Telnetouni në gjdo port dhe shiqoni se qka shkruen,cili është verzioni i programit,emrin....SHENONI TË GJITHA.
Kur ta kryeni kete do te keni mjaft informata mbi sajtin që mund te i shfrytzoni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.edi-hack.cinebb.com
 
Menyra tjtert si te hackim nje website
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net :: RiniaMitro ToolBox :: Hacking-
Kërce tek: