>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net

Mirë Se Vini n`RM >> KaLoNi MiRë Me Ne << Të Gjitha Në Një Vend
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Mbreteria e Rilindjes
Thu Dec 03, 2009 8:44 pm nga Ibish_sakica

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Wed Nov 18, 2009 11:42 pm nga ardianii

» My Websites
Wed Aug 05, 2009 4:22 pm nga Ultimate

» iPhone 3G S shitet paraprakisht në SHBA
Mon Jun 15, 2009 1:35 pm nga Abbi

» Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music
Mon Jun 15, 2009 1:34 pm nga Abbi

» Moza në lidhje me Arin?
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» West: Jam njeri që preki për toke
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» Ford është aktori më i paguar
Mon Jun 15, 2009 1:32 pm nga Abbi

» Newton do të ligjërojë në Afrikën e Jugut
Mon Jun 15, 2009 1:31 pm nga Abbi

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 NBA: Lakers një fitore larg titullit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Abbi
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 229
Join date : 16/11/2008
Age : 25
Location : n`Mitro

MesazhTitulli: NBA: Lakers një fitore larg titullit   Fri Jun 12, 2009 12:26 pm

Los Angeles Lakers i është afruar titullit të 15-të në NBA, duke shënuar fitore 99-91 ndaj Orlando Magic në kohën shtesë të ndeshjes së katërt finale.
Me fitoren e sotme, Lakers udhëheqin 3-1 në serinë e ndeshjeve dhe mund ta sigurojnë titullin e parë që nga viti 2002 me një fitore të dielën në Orlando.

Bryant udhëhoqi te Lakers me 32 pikë, por ish-MVP i sezonit të kaluar nuk ishte në formën e tij më të mirë duke shënuar vetëm 11 nga 31 gjuajtjet. Pau Gasol dhe Trevor Ariza secili kontribuan me nga 16 pikë për Los Angeles.

Hedo Turkoglu kryesoi te Magic me 25 pikë, derisa Dwight Howard ndihmoi me 16 pikë dhe 21 kërcime.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
NBA: Lakers një fitore larg titullit
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vargje të thurura nga Donika Çela. Itali. - LARG URREJTJES!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net :: .:. Diskutime .:. :: Sporti-
Kërce tek: