>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net

Mirë Se Vini n`RM >> KaLoNi MiRë Me Ne << Të Gjitha Në Një Vend
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Mbreteria e Rilindjes
Thu Dec 03, 2009 8:44 pm nga Ibish_sakica

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Wed Nov 18, 2009 11:42 pm nga ardianii

» My Websites
Wed Aug 05, 2009 4:22 pm nga Ultimate

» iPhone 3G S shitet paraprakisht në SHBA
Mon Jun 15, 2009 1:35 pm nga Abbi

» Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music
Mon Jun 15, 2009 1:34 pm nga Abbi

» Moza në lidhje me Arin?
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» West: Jam njeri që preki për toke
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» Ford është aktori më i paguar
Mon Jun 15, 2009 1:32 pm nga Abbi

» Newton do të ligjërojë në Afrikën e Jugut
Mon Jun 15, 2009 1:31 pm nga Abbi

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Merkel dhe Sarkozy bien dakord para takimit të BE

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Abbi
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 229
Join date : 16/11/2008
Age : 26
Location : n`Mitro

MesazhTitulli: Merkel dhe Sarkozy bien dakord para takimit të BE   Fri Jun 12, 2009 12:33 pm

Një javë para takimit të nivelit të lartë të BE në Bruksel, kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Nicolas Sarkozy shprehën përputhje mendimesh për pika të ndryshme.
Në një takim jozyrtar në Paris, ata u shprehën pro një periudhe të dytë të mbajtjes së postit të presidentit të Komisionit Evropian nga Jose Manuel Barroso.

"Prandaj Franca dhe Gjermania e mbështesin kandidaturën e Jose Manuel Barrosos. Dhe prandaj ne do të zgjedhim një mënyrë të zgjuar veprimi, që të bëjë që nëse e do Parlamenti, zgjedhja e presidentit të ri të Komisionit të bëhet që në korrik," tha Merkel.

Merkel dhe Sarkozy i paralajmëruan më tej partnerët tregtarë të BE për pasoja, po të kujdesen në të ardhmen më pak për mbrojtjen e klimës.

Edhe përsa i përket kontrollit në tregjet financiare, Merkeli dhe Sarkozy dëshirojnë që të mos ketë kompromise të tjera. Para së gjithash kryeministri britanik, Gordon Brown synon ta ruajë Londrën si hapësirë transaksionesh financiare, nga kufizime të forta
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Merkel dhe Sarkozy bien dakord para takimit të BE
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Me para të shtetit shëtitje në Paris (Foto)
» Sipas serbëve, Flamuri ynë para Skenderbeut, paska pasur mbi shqiponjë një kryq
» AGIM GASHI - ANGELA MËRKELIT
» POLICI MUHAMET MITAT LATIFI ME DETYRË NË GJILAN PARA LUFTE DHE MBAS LUFTE, KERCNON ME POROSI
» Kronologjia e ngjarjeve që nga vitet 600 para Krishtit deri më sot

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net :: .:. Diskutime .:. :: Lajmet nga Bota-
Kërce tek: