>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net

Mirë Se Vini n`RM >> KaLoNi MiRë Me Ne << Të Gjitha Në Një Vend
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Mbreteria e Rilindjes
Thu Dec 03, 2009 8:44 pm nga Ibish_sakica

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Wed Nov 18, 2009 11:42 pm nga ardianii

» My Websites
Wed Aug 05, 2009 4:22 pm nga Ultimate

» iPhone 3G S shitet paraprakisht në SHBA
Mon Jun 15, 2009 1:35 pm nga Abbi

» Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music
Mon Jun 15, 2009 1:34 pm nga Abbi

» Moza në lidhje me Arin?
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» West: Jam njeri që preki për toke
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» Ford është aktori më i paguar
Mon Jun 15, 2009 1:32 pm nga Abbi

» Newton do të ligjërojë në Afrikën e Jugut
Mon Jun 15, 2009 1:31 pm nga Abbi

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Franca i kthehet komandës së integruar në NATO

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Abbi
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 229
Join date : 16/11/2008
Age : 26
Location : n`Mitro

MesazhTitulli: Franca i kthehet komandës së integruar në NATO   Fri Jun 12, 2009 12:35 pm

Franca do të kthehet në strukturën komanduese të NATO-s të enjten duke marrë një ulëse, për të parën herë në më shumë se 40 vite, në komitetin planifikues të mbrojtjes së aleancës.
Ministri i Mbrojtjes së Francës, Herve Morin, pritet t’u bashkohet 28 aleatëve të NATO-s në selinë qendrore në Bruksel. Në takimin e së enjtes do të marrin pjesë edhe anëtarë nga Shqipëria dhe Kroacia.

Franca ishte një ndër themelueset e NATO-s dhe ka qenë përherë anëtare e këtij mekanizmi, por në vitin 1966 presidenti Sharl De Gol kishte nxjerrë Francën jashtë komandës së integruar të aleancës për shkak të perceptimit mbi dominimin e Shteteve të Bashkuara
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Franca i kthehet komandës së integruar në NATO
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dilaver Goxhaj:NATO-ja e vetme nuk mund ta clironte Kosoven! A. Kurti Opozitari I vetem ne Kosove,Interviste,nga Raimonda Moisiu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net :: .:. Diskutime .:. :: Lajmet nga Bota-
Kërce tek: