>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net

Mirë Se Vini n`RM >> KaLoNi MiRë Me Ne << Të Gjitha Në Një Vend
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Mbreteria e Rilindjes
Thu Dec 03, 2009 8:44 pm nga Ibish_sakica

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Wed Nov 18, 2009 11:42 pm nga ardianii

» My Websites
Wed Aug 05, 2009 4:22 pm nga Ultimate

» iPhone 3G S shitet paraprakisht në SHBA
Mon Jun 15, 2009 1:35 pm nga Abbi

» Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music
Mon Jun 15, 2009 1:34 pm nga Abbi

» Moza në lidhje me Arin?
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» West: Jam njeri që preki për toke
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» Ford është aktori më i paguar
Mon Jun 15, 2009 1:32 pm nga Abbi

» Newton do të ligjërojë në Afrikën e Jugut
Mon Jun 15, 2009 1:31 pm nga Abbi

December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Rusia: SHBA të heqë dorë nga mburoja raketore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Abbi
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 229
Join date : 16/11/2008
Age : 26
Location : n`Mitro

MesazhTitulli: Rusia: SHBA të heqë dorë nga mburoja raketore   Fri Jun 12, 2009 12:35 pm

Rusia tha se bisedimet me Shtetet e Bashkuara mbi kërcënimet raketore mund të fillojnë vetëm nëse Washingtoni heqë dorë nga planet për zhvillimin e një sistemi mbrojtës raketor në Evropë.
Zëdhënësi i ministrisë së Jashtme ruse, Andrej Nesterenko, tha se vetëm heqja dorë e Shteteve të Bashkuara nga këto plane mund t’i "hidhte bazat tona të plota për dialogun mbi çështjet e bashkëpunimit për reagimet në rreziqet potenciale nga raketat".

Sipas SHBA-së planet për krijimin e mburojës raketore dhe sistemit të radareve në Çeki dhe Poloni kanë për qëllim parandalimin e sulmeve potenciale nga shtetet si Irani
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Rusia: SHBA të heqë dorë nga mburoja raketore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net :: .:. Diskutime .:. :: Lajmet nga Bota-
Kërce tek: