>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net

Mirë Se Vini n`RM >> KaLoNi MiRë Me Ne << Të Gjitha Në Një Vend
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Mbreteria e Rilindjes
Thu Dec 03, 2009 8:44 pm nga Ibish_sakica

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Wed Nov 18, 2009 11:42 pm nga ardianii

» My Websites
Wed Aug 05, 2009 4:22 pm nga Ultimate

» iPhone 3G S shitet paraprakisht në SHBA
Mon Jun 15, 2009 1:35 pm nga Abbi

» Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music
Mon Jun 15, 2009 1:34 pm nga Abbi

» Moza në lidhje me Arin?
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» West: Jam njeri që preki për toke
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» Ford është aktori më i paguar
Mon Jun 15, 2009 1:32 pm nga Abbi

» Newton do të ligjërojë në Afrikën e Jugut
Mon Jun 15, 2009 1:31 pm nga Abbi

December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Apple Safari 4 - shfletuesi më i shpejtë në botë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Abbi
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 229
Join date : 16/11/2008
Age : 26
Location : n`Mitro

MesazhTitulli: Apple Safari 4 - shfletuesi më i shpejtë në botë   Fri Jun 12, 2009 3:06 pm

Kompania Apple ka lëshuar versionin e plotë të shfletuesit të saj të internetit Safari 4 për Mac OS X dhe Windows, kështu që përdoruesit më në fund të shkarkojnë versionin përfundimtar të këtij versioni.
Safari 4 sjell me vete një varg të masave parandaluese të sigurisë si dhe shumë opsione të reja në krahasim me versionin paraprak nga të cilat dallohet ai Cower flow për shfletimin e historisë dhe bookmarks, si dhe përshtatja shumë më e mirë me Windows, siç është shfrytëzimi i llojit të shkronjave standardeve të Windows (me mundësi të përdorimit të atyre nga Apple).

Shfletuesi i ri është katër herë më i shpejtë se ai paraprak, si dhe nga shfletuesit tjerë konkurrent prandaj edhe ka marrë epitetin “shfletuesi më i shpejtë në botë.

Me përparësitë e përmendura, Safari 4 ka edhe një makinë të re interne me emrin Nitro e cila në JavaScript është madje tetë herë më i shpejtë sesa Internet Explorer 8 dhe katër herë më i shpejtë sesa Firefox 3, si dhe me lexim më të shpejtë të vet faqeve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Apple Safari 4 - shfletuesi më i shpejtë në botë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net :: RiniaMitro ToolBox :: Shkencë & Teknologji-
Kërce tek: