>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net

Mirë Se Vini n`RM >> KaLoNi MiRë Me Ne << Të Gjitha Në Një Vend
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Mbreteria e Rilindjes
Thu Dec 03, 2009 8:44 pm nga Ibish_sakica

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Wed Nov 18, 2009 11:42 pm nga ardianii

» My Websites
Wed Aug 05, 2009 4:22 pm nga Ultimate

» iPhone 3G S shitet paraprakisht në SHBA
Mon Jun 15, 2009 1:35 pm nga Abbi

» Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music
Mon Jun 15, 2009 1:34 pm nga Abbi

» Moza në lidhje me Arin?
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» West: Jam njeri që preki për toke
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» Ford është aktori më i paguar
Mon Jun 15, 2009 1:32 pm nga Abbi

» Newton do të ligjërojë në Afrikën e Jugut
Mon Jun 15, 2009 1:31 pm nga Abbi

December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 NBA: LA Lakers kampion i ri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Abbi
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 229
Join date : 16/11/2008
Age : 26
Location : n`Mitro

MesazhTitulli: NBA: LA Lakers kampion i ri   Mon Jun 15, 2009 1:24 pm

NBA: LA Lakers kampion i ri
Los Angeles Lakers ka ngritur edhe trofeun e 15-të në NBA dhe të parin që nga viti 2002, pasi shënoi fitore me rezultat 99-86 ndaj Orlando Magin në ndeshjen e pestë finale.
Los Angeles i jep fund kështu serisë me rezultat 4-1, duke i dhënë trajnerit Phil Jackson titullin e 10-të rekord në kampionatin amerikan të basketbollit dhe titullin e katërt yllit të ekipit Kobe Bryant.

30-vjeçari Bryant udhëhoqi te Lakers me 30 pikë dhe u emërua MVP i finaleve, duke marrë këtë titull për të parën herë.

Kur ai i kishte fituar tre titujt e mëhershëm (2000-20002), kishte qenë ish-bashkëlojtari i tij, Shaquille O'Neal, ai kishte marrë titullin MVP i finaleve.

Lamar Odom shënoi 17 pikë, Trevor Ariza 15 dhe Pau Gasol 14, për Lakers. Te Orlando Magic, Rashard Lewis shënoi pikët më të larta në ndeshjen e fundit, 18 pikë gjithsej.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
NBA: LA Lakers kampion i ri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net :: .:. Diskutime .:. :: Sporti-
Kërce tek: