>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net

Mirë Se Vini n`RM >> KaLoNi MiRë Me Ne << Të Gjitha Në Një Vend
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Mbreteria e Rilindjes
Thu Dec 03, 2009 8:44 pm nga Ibish_sakica

» Mbreterit e rilindjes loja me e mire ne bote
Wed Nov 18, 2009 11:42 pm nga ardianii

» My Websites
Wed Aug 05, 2009 4:22 pm nga Ultimate

» iPhone 3G S shitet paraprakisht në SHBA
Mon Jun 15, 2009 1:35 pm nga Abbi

» Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music
Mon Jun 15, 2009 1:34 pm nga Abbi

» Moza në lidhje me Arin?
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» West: Jam njeri që preki për toke
Mon Jun 15, 2009 1:33 pm nga Abbi

» Ford është aktori më i paguar
Mon Jun 15, 2009 1:32 pm nga Abbi

» Newton do të ligjërojë në Afrikën e Jugut
Mon Jun 15, 2009 1:31 pm nga Abbi

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Ford është aktori më i paguar

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Abbi
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 229
Join date : 16/11/2008
Age : 25
Location : n`Mitro

MesazhTitulli: Ford është aktori më i paguar   Mon Jun 15, 2009 1:32 pm

Ford është aktori më i paguar
Harrison Ford është emëruar si aktori që fiton më së shumti në Hollywood, pasi në 12 muajt e fundit ka fituar 64.95 milionë dollarë (47 milionë euro).
Aktori veteran iu rikthye rolit të Indiana Jones në filmin e viti të kaluar “Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull”, i cili grumbulloi 750 milionë dollarë (539 milionë euro) gjatë shfaqjes së tij nëpër kinematë botërore, ndërkohë si rezultat i shikueshmërisë së filmit, Ford mori një çek me shumë zero.

Revista amerikane “Forbes” e rendit Fordin si aktorin që ka fituar më së shumti nga qershori i vitit 2008 deri në qershor të vitin 2009.

Ndërkohë, në vend të dyte renditet komiku Adam Sandler (54.9 milionë dollarë), falë suksesit të filmave të tij “Bedtime Stories” dhe You Don't Mess With The Zohan”.

Will Smith zë vendin e tretë (45 milionë dollarë), ndërsa top-pesëshin e mbyllin Eddie Murphy dhe Nicolas Cage (me nga 39.9 milionë dollarë të fituara brenda një viti).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ford është aktori më i paguar
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Flet Eroll Vitaku: Në emër të komandantëve kam paguar haraç me vite të tëra (Video)
» Gezim Uruci: Prof. GEZIM My. URUÇI - NEKROLOGI PER MIKUN TIM BEB SHIROKA - AKTOR - SKENOGRAF - ARTIST i MERITUAR.
» VDIQ AKTORI YNE I SHQUAR "ARTISTI i MERITUAR" - Bep Shiroka

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
>> RiniaMitro .:.RM.:.www.RiniaKH.LoLForum.Net :: .:. Diskutime .:. :: V.I.P & Stars-
Kërce tek: